با صدور گواهینامه تایید صلاحیت از سوی مرکز تایید صلاحیت ایران

آزمایشگاه سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف به عنوان اولین و تنها مرجع آزمون معیار مصرف انرژی در ماینرها معرفی شد

۱۲ مهر ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۸ کد : ۳۶۵۵۸ تجاری سازی فناوری
آزمایشگاه سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف به عنوان اولین و تنها مرجع آزمون معیار مصرف انرژی در ماینرها معرفی شد

آزمایشگاه سامانه های الکترونیکی و هوشمند مرکز پدافند غیر عامل سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف با دریافت گواهی نامه تایید صلاحیت آزمون معیار مصرف انرژی در ماینرها (تجهیزات استخراج رمز ارزها) از سازمان ملی استاندارد ایران (مرکز ملی تائید صلاحیت ایران)، به عنوان اولین آزمایشگاه و تنها مرجع آزمون در کشور می‌باشد که در این زمینه فعالیت می‌کند.

این گواهینامه اولین گواهینامه ای است که در زمینه ی تایید استاندارد معیار مصرف انرژی تجهیزات استخراج رمز ارزها (ماینر) از سوی سازمان ملی استاندارد ایران صادر می شود و پیش از این، چنین گواهینامه ای صادر نشده و آزمایشگاهی برای تایید استاندارد مصرف انرژی ماینرها در کشور وجود نداشت.

مدیر آزمایشگاه سامانه های الکترونیکی و هوشمند سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف با بیان این خبر اظهار داشت: با توجه به مصرف بالای برق و مشکلات ایجاد شده در شبکه برق کشور و با وجود واردات 20 هزار بسته ماینر از مبادی رسمی و 60 هزار بسته ماینر از مبادی غیر رسمی، تاکنون هیچ کنترلی بر روی کیفیت این تجهیزات از نظر اندازه گیری مصرف انرژی وجود نداشت. بنابراین آزمایشگاه سامانه های الکترونیکی و هوشمند جهاددانشگاهی صنعتی شریف در راستای تخصص، تجربه و مسئولیت اجتماعی خود در این موضوع که نیاز امروز کشور نیز هست، گام نهاد و موفق شد گواهینامه تائید صلاحیت لازم را از مراجع مربوط دریافت نماید.

حمیدرضا عابدی گفت: با صدور این گواهینامه برای آزمایشگاه سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، واردکنندگان و استفاده کنندگان و دارندگان مزرعه های استخراج رمز ارز می بایستی تجهیزات خود را قبل از راه اندازی، برای دریافت گواهینامه در زمینه معیار مصرف انرژی، به این آزمایشگاه ارسال نماید.

وی افزود: آزمایشگاه سامانه های الکترونیکی و هوشمند با بیش از ده سال سابقه فعالیت، به عنوان آزمایشگاهی پیشرو در زمینه آزمون تجهیزات الکترونیکی به شمار می آید و تلاش می کند با طراحی برنامه های نوگرا، نیازهای پیش رو را شناسایی و متناسب با آن، خدمات جدید و ارزنده ای به جامعه ارائه نماید.

حمیدرضا عابدی به خدمات تخصصی این آزمایشگاه اشاره کرد و گفت: هم اکنون با تکیه بر توانمندی متخصصانی متعهد، در زمینه های مختلف از جمله آزمون تخصصی تجهیزات حفاظتی دوربین مدار بسته، معیار و اندازه گیری مصرف انرژی تجهیزات فعالیت می کنیم و آزمایشگاه "سامانه های الکترونیکی و هوشمند" در این زمینه ها فعال و در این مسیر، پیش گام می باشد.

لینک خبر در ایسنا

text to speech icon

کلید واژه ها: آزمایشگاه تایید صلاحیت سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف سامانه های الکترونیکی هوشمند مرکز پدافند غیر عامل


نظر شما :